Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Przedszkole Gminne Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Kłobucku

ŚRODA 14.04

ŚRODA 14.04

Karta pracy, cz. 3, nr 74−narysujcie ufoludka według opisu.

Ćwiczenia matematyczne Kosmonauci.

•Nauka rymowanki, interpretacja ruchowa rymowanki zgodnie z tekstem.

Kosmonauta idzie dróżką, przytupuje jedną nóżką, klaszcze w ręce raz i dwa, podskakuje: hopsa, sa. Już w rakiecie prosto siada, kiwa głową na sąsiada, ster rakiety w ruch już wprawia, choć to wcale nie zabawa, i rakieta się unosi, bo ją o to ładnie prosi

•Ćwiczenia matematyczne Ilu kosmonautów leci rakietą?

Dziesięć sylwet kosmonautów w różnych kombinezonach( załącznik 1 - pokolorować i wyciąć)

Zabawa Pierwszy, drugi – prawidłowe posługiwanie się liczebnikami porządkowymi w zakresie dziesięciu.

Karta pracy, cz. 3, nr 75.−Narysujcie drogę kosmonauty do rakiety, wiedząc, że przebiega ona tylko po gwiazdkach.

Słuchanie wiersza-,,Halo, tu mówi Ziemia".

•Zapoznanie z wierszem. Uświadamianie dzieciom, że Ziemia jest kulą składającą się z dwóch półkul, że kręci się wokół własnej osi i krąży wokół Słońca, a na pełny obrót potrzebuje całego roku.

Dzień dobry, dzieci! Jestem Ziemia, – Dobranoc! – wołam. wielka, okrągła jak balonik. – Dzień dobry! – wołam, Z tej strony – Słońce mnie opromienia, to znaczy zrobiłam obrót dokoła. a z tamtej – nocy cień przesłonił. A oprócz tego wciąż, bez końca, Gdy jedna strona jest oświetlona, muszę się kręcić wokół Słońca, to zaciemniona jest druga strona.  Wy zajadacie pierwsze śniadanie a spać się kładą Amerykanie. Bo trzeba mi całego roku, Właśnie! ażeby Słońce obiec wokół. Bo ja się kręcę w krąg, jak bardzo duży bąk.

•Zapoznanie z wyglądem i zastosowaniem globusa, wprawianie go w ruch przez chętne dzieci (ukazanie wirowego ruchu Ziemi).

Globus- zabawa dydaktyczna z wykorzystaniem globusa oraz lampki stojącej (jako Słońca) – Jak powstają dzień i noc (globus, lampka stojąca)

 Wyjaśnianie dzieciom, że Ziemia kręci się wokół własnej osi. Na ten obrót potrzebuje 24 godzin. Dzień jest po tej stronie Ziemi, która jest zwrócona do Słońca – widać je na niebie, jeśli nie ma chmur (demonstracja przez oświetlenie globusa z jednej strony).    Noc jest po tej stronie Ziemi, która jest odwrócona od Słońca. Jeśli nie ma na niebie chmur, widzimy wtedy Księżyc, który odbija światło słoneczne, i gwiazdy. Wirowy ruch Ziemi powoduje zmianę oświetlenia Ziemi przez Słońce, dlatego po dniu następuje noc

Nasze słoneczka – wykonywanie pracy ( Żółty papier, koło wydarte z papieru, klej.) Wydzieranie przez dzieci z żółtego papieru pasków różnej długości (promieni). Przyklejanie ich na środku kartki wokół wydartego koła. (O grubości, ilości, długości i rozmieszczeniu promieni decydują dzieci).

ZAŁĄCZNIKI:

  • kosmonauci
    Utworzono dnia 13.04.2021, Format: brak danych, Rozmiar: brak danych

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.